Kürtaj hapı satın al

Cytotec Bir Düşük İlacı Ya Da Düşük Hapı Mıdır?

Kürtaj hapı Nasıl Bir İlaçtır?

Düşük hapı veya düşük ilacı olduğu sanılan Cytotec aslında mide ve bağırsak rahatsızlıklarında kullanılan bir ilaçtır. Ne gibi rahatsızlıklarda kullanılır? Etken maddesi mizoprostol olan ilaç, mide ve bağırsak ülserini tedavi etmek amacıyla kullanılır. Cytotec kesinlikle bir kürtaj ilacı ya da düşük hapı değildir. Cytotec kelimelerini internette bir arada görüyoruz. Ancak Google’a düşük hapı yazarak arama motorunda aratmak yerine bununla ilgili mutlaka bir uzmana danışmalısınız.

Kürtaj hapı Nasıl Kullanılır?

Kürtaj hapı reçeteli kullanılması gereken bir ilaçtır. Bir doktor tavsiyesi olmadan istenmeyen gebeliklere son vermek umuduyla merdiven altı ilaç satıcılarından kesinlikle alınmamalıdır. Dolu bir su bardağı suyla birlikte içilmesi tavsiye edilen ilaç, yemek arasında ya da yatmadan önce içilmelidir.

Cytotec Ne İçin Kullanılır?

Mide ve bağırsak ülserini tedavi etmesini dışında, çeşitli ilaç kullanımları sonucu mide asidinin azalmasını önler ve eksilen mide asidini telafi eder. Kesinlikle doktor direktifinde kullanılması gereken Cytotec içinde 28 adet tablet bulunur ve yemekle birlikte ya da yatmadan önce alınması tavsiye edilir.

Cytotec İlacının Olası Yan Etkileri Nelerdir?

İlaçlar, şüphesiz bizi tedavi etmek için üretilmekte ancak nadiren de olsa yan etkileri görülmektedir. Cytotec için görülebilecek olası yan etkiler: karında ağrı, nefes alma güçlüğü, kurdeşen dökme, yüzün, dilin, dudakların, boğazın şişmesidir. Ayrıca ilaç uzun süreli, inatçı ve şiddetli bir ishale sebep olabilmektedir. Her ilaçta görülebileceği gibi Cytotec’in de olası yan etkileri mevcuttur ve bu durumlarla karşılaşıldığında mutlaka bir doktora gidilmelidir.

İlacın Kullanılmaması Gerektiği Durumlar Nelerdir, Kimler Cytotec’i Kesinlikle Kullanmamalıdır?

İlacın etken maddesi mizoprostol”e alerjiniz varsa ilacı kesinlikle kullanmamalısınız, yukarıda da belirttiğimiz ciddi yan etkilerin görülme riskini arttırmış olursunuz. Ayrıca hamileler veya istemeden hamile kalanlar Cytotec’i kesinlikle kullanmamalıdır. Ayrıca ilacın 18 yaşından küçükler ve 35 yaşından büyükler için de kullanılması uygun görülmemektedir. Bu durumlar dışında ilaç doğru dozda ve tavsiye edilen şekilde kullanılırsa olumlu sonuçlar vermektedir.

*Unutmayın sağlığınız her şeyden önce gelir. Eğer hamileliği sonlandırmak istiyorsanız alanında uzman bir doktordan randevu alarak kürtaj yaptırmanız en güvenli yoldur!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*